Med HSS kan du stille inn eksponeringen for å skape en dramatisk bakgrunn og fortsatt få god eksponering av motivet i forgrunnen. Tatt med et Canon EOS RP-kamera med Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM-objektiv ved 24 mm, 1/1600 sek, f/5 og ISO 1000, med Canon Speedlite 600EX II-RT.
Blitsfotografering kan virke skremmende, men egentlig er en blits enkel bruke. Formålet er å løfte deler av bildet med et lysglimt i riktig øyeblikk. Noen ganger kan det være nødvendig på grunn av mørke forhold, men andre ganger kan du bruke blits i kombinasjon med omgivelseslys for å oppnå en bestemt effekt. Én enkelt Speedlite-blits gir deg mange kreative valgmuligheter, spesielt innen action- og sportsfotografering. Du kan fryse handlingen, få med uskarpe bevegelser eller fange begge deler i ett og samme bilde.
Her er noen tips om hvordan du kan bruke Speedlite til imponerende action- og sportsfotografering, enten du er nybegynner eller er ute etter nye måter å utvikle de kreative lysteknikkene dine på.